Bize Ulaşın
Mollahüsrev Mh. Taştekneler Sk. No:12
Süleymaniye Fatih/İstanbul
0216 305 04 36

GENÇ-KON BASIN BİLDİRİSİ

Gençliğe Çağrı
Ey Genç Yolcu! Ey yolcu, yola çıkalı uzun zaman oldu. Her durakta bir imtihanla karşılaştın; nefsin ve şeytanın akıl almaz tuzakları sardı etrafını, zaten sana söylenen de buydu. Bazen kendinle, bazen çevrenle uğraştın. Çevrenle uğraşmak sana kendini yani kalbini unutturdu. Bazen de ülkendeki gelişmeler karşısında şaşırdın.
Fitne çıkarılmak istendiğini apaçık gördün. Üzüldün, hatta kırıldın. Bir şeyler yapmak gerek dedin. Ama ne yapacağını, nasıl davranacağını bilemedin.
Öfke, bir dağ gibi konakladı sinende. Yine de sana söylenen; bütün yolların dolambaçlı ve bütün gül bahçelerinin aynı zamanda bir diken bahçesi olduğuydu. Ey yolcu, yolunda öfke var. Hırsın, arzularını yemlemekte.
Çok zorlandığın nefsin, istekleri ile sana dayatma yapıyor. Yine de metanetini kaybetmemeli, sabır ve sevgiyle zorlukları aşmalısın. Fitne ortamına; elinde ateşle değil suyle girmeli, öfkeleri söndürmelisin. Ey yolcu, kalbin zikri, sevmeyi, affetmeyi ve diğergamlığı öğrendi mi? Öğrenmedi ise hayatın ebediliğini unutturacak gündemlere kendini kaptırmamalısın. Unutma, insan sorumlu bir varlıktır.
Duydukların ve gördüklerin karşısında hemen yorum yapmadan bir durup düşündün mü “gıybet” üzerine? Bir takım karanlık mecraların önüne fitne haberlerini servis yaptığının farkına varmalısın.
En çok böyle ortamlarda gerek vardır sükûnete ve fitneyi yatıştıracak kalplere. Kalp dedik de ey yolcu, bu yolun büyüklerinin tam da bu günler için sana söylediği kudsi kelimeleri “Onbir kandil”i hatırlıyor musun? O kandillerin ışığında hayata bakmayı düşünelim mi hep birlikte? İstersen bir daha oku! Aradığını orada bulacaksın emin ol.
Güneş her zamankinden yakın doğmaya …

Sitemiz daha iyi kullanıcı deneyimi vermek için çerezler kullanmaktadır.