Bize Ulaşın
Mollahüsrev Mh. Taştekneler Sk. No:12
Süleymaniye Fatih/İstanbul
0216 305 04 36

Gençlik ve Spor Bakanlığından “Gençlerden Ecdada Mektup” Yarışması

Gençlerin milli ve manevi duygularını canlı tutarak; tek vatan, tek devlet, tek bayrak, tek millet inancı ve idealini kazandırmak, tarih şuurunu toplumda yerelleşmesini sağlamak, dili doğru, etkin bir şekilde kullanmasını teşvik ederek okuyan düşünen ve yazan gençliğin oluşmasına katkı sağlamayı amaçlamaktadır.
Bu doğrultuda Ecdadımız, (Mustafa Kemal Atatürk, Fatih Sultan Mehmet, Mehmet Akif Ersoy, Necip Fazıl Kısakürek, Nazım Hikmet, Hz Mevlana, Yunus Emre) Kurtuluş Savaşı, Çanakkale-Malazgirt Zaferi konu başlıklarında “Gençlerden Ecdada Mektup Yarışması’nın 2’.si düzenlenecektir.
Söz konusu yarışmaya 14-29 yaşları arasında gençlerimiz, 03 Ocak – 28 Mart 2014 tarihleri arasında elektronik başvuru formunu doldurarak başvuracaklardır. Başvuru formuna ve yarışma afişine form.gsb.gov.tr/GenclerdenEcdadaMektup adresinden ulaşılacaktır.
Elektronik ortamda Genel Müdürlüğe ulaşan mektuplar değerlendirilip üç kategoride (1.Kategori Ortaokul-Lise 2.kategori Üniversite 3.Kategori Okumayan 14-29 Yaş arası gençler) her kategoride dereceye giren ilk üç kişiye (1.Tablet Bilgisayar ile Bakanlık Kitap Seti 2. Akıllı Telefon ile Bakanlık Kitap Seti 3. Bakanlık Kitap Seti ödül olarak verilecektir. Yarışma sonuçları www.gsb.gov.tr adresinden ilan edilecektir.


Telif Hakkı
Yarışmaya katılan eserlerle ilgili olarak yarışmacılar eserin tesliminden itibaren herhangi bir hak talep edemezler.Soru veya Önerileriniz için
İLETİŞİM: Hasan GÖNÜLTAŞ – 0(312) 596 6813

ayrıntılı bilgi için
http://genclerdenecdadamektup.gsb.gov.tr/

Sitemiz daha iyi kullanıcı deneyimi vermek için çerezler kullanmaktadır.