Bize Ulaşın
Mollahüsrev Mh. Taştekneler Sk. No:12
Süleymaniye Fatih/İstanbul
0216 305 04 36

2.Tematik Gençlik Gelişim Kampları’ndan Medya Kampı Tamamlandı

Bu yıl ikincisi gerçekleşen ‘2.Tematik Gençlik Gelişim Kampları’ Medya Kampı ile başladı. Alanında uzman ve saha tecrübesi olan isimlerle yapılan söyleşi ve seminerler kapsamında 01-02 Mart tarihleri arasında Semerkand TV’de gerçekleşen Medya kampı büyük ilgi gördü.
Türkiye’nin dört bir yanından gelen üniversite öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen kamp Cumartesi günü yazar ve düşünür Yusuf Kaplan’ın ‘Medya Tarihi’ başlıklı semineriyle başladı.  Al-Jazeera Türk’te haber üretim müdürlüğü yapan Metin Mutanoğlu’nun ‘Medya Okuryazarlığı’ konusu üzerine yaptığı seminerle devam eden kamp, Bahadır Açıkel’in haberciliğin geleceğiyle ilgili yaptığı seminerle sonlandı. Cumartesi günkü seminerlerden sonra Çamlıca’ya yapılan gezi ile katılımcılar İstanbul’u panaromik bir görünümle izleme şansı buldu.
Pazar günü şair, Tv programcısı ve senarist İsmail Kılıçaraslan’ın ‘Reklamsız Medya Mümkün mü?’ başlıklı söyleşisiyle başlayan kampta, Ülke Tv muhabiri genç gazeteci Süleyman Tunç, erken yaşlarda girdiği gazetecilik hayatındaki tecrübelerini anlattı. Twitter’da fenomen olan iki kullanıcının ‘Soyal Ben’ başlıklı söyleşileriyle devam eden program, Cengiz Demir’in ‘Medya Bizim Neyimiz Olur?’ söyleşisiyle devam etti. Söyleşilerden sonra Semerkand Tv ve radyo stüdyoları gezisi yapıldıktan sonra Medya Kampı son boldu.

Mostar Gençliğin çalışmalarıyla geçtiğimiz yıl başlayan tematik  gençlik gelişim kampları kapsamında 08-09 tarihleri arasında ‘Liderlik ve Kariyer’, ‘İslami İlimler’ kampı, 15-16 Mart tarihleri arasında ‘Tıp’, Sanat ve Estetik’ kampı, 22-23 Mart tarihlerindeyse ‘Okur Yazarlık’ kampı gerçekleşecek.

Sitemiz daha iyi kullanıcı deneyimi vermek için çerezler kullanmaktadır.