Bize Ulaşın
Mollahüsrev Mh. Taştekneler Sk. No:12
Süleymaniye Fatih/İstanbul
0216 305 04 36

İlahiyat Yaz Programı Sona Erdi

İlahiyat fakültelerinde ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği bölümünde okuyan öğrencilere yönelik, geleneksel eğitim programında okutulan temel ilmi bilgilerle güçlendirmek, İslam ilimlerini doğrudan asli kaynaklarından elde edebilecek seviyeye ulaştırmak amacıyla düzenlenen Yaz İlahiyat Programı 12 Eylül’de sona erdi.
Türkiye genelinden elliye yakın ilahiyat fakültesi öğrencisinin katıldığı kamp gerek ders gerekse de sosyal aktivite yönünden dolu dolu geçti. Katılımcılar altı haftalık kamp süresi boyunca temel sarf, nahiv kaideleri, Arapça metin okuma, hadis usulü, siyer, fıkıh, tefsir, uygulamalı din eğitimi gibi birçok dersin eğitimini aldılar. Bunun yanı sıra haftada bir gün derse ara verilip o gün sosyal aktiviteye ayrıldı. Derslerin yoruculuğu bu sosyal aktiviteler ile atıldı.
Kampın ilk günü yapılan seviye belirleme sınavı ile katılımcılar Arapça bilgilerine göre üç sınıfa ayrıldı. Her sınıfın en çok ihtiyaç duyduğu dersler göz önüne alınarak ders programları hazırlandı. Hem günlük hayatta hem de akademik çalışmalarda öğrencilerin karşılarına çıkabilecek sorular ve sorunlar bu derslerde tartışıldı, fikir alışverişlerinde bulunuldu. Dersler dışında ilim ve tasavvuf yönünden belli mesafeleri kat etmiş akademisyenler tarafından yapılan sohbetler de bu minvalde katılımcılara ufuk kazandıracak konuşmalar oldu.

Sitemiz daha iyi kullanıcı deneyimi vermek için çerezler kullanmaktadır.