Bize Ulaşın
Mollahüsrev Mh. Taştekneler Sk. No:12
Süleymaniye Fatih/İstanbul
0216 305 04 36

Mostar Gençlik Bölgesel Eğitim ve Motivasyon Kampı

“Mostar Gençlik Bölgesel Eğitim ve Motivasyon Kampı” 8-12 Şubat tarihleri arasında Bursa Karacaali İzcilik kampında gerçekleştirildi. Dört gün süren kampa İstanbul ve Ankara’da üniversite okuyan 100’ü aşkın Mostar Gençlik sorumlusu katıldı. Seminerler, söyleşiler, atölye çalışmaları ve sosyal aktivelerin gerçekleştiği kamp, katılımcılar açısında gayet verimli geçti.
Kampın birinci gününde üç oturum gerçekleştirildi. İlk oturumda Fayda Akademi İK Uzmanı Yusuf Hakkı Bakırhan öğrencilerin kariyer planlamalarında dikkat etmeleri gereken noktalar hususunda önemli ufuklar açtı. İkinci oturumda Genç-Kon Proje Komisyonu Başkanı Onur Küçükdoğan, Mostar Gençlik olarak yapılabilecek projeler ile bu projelerin öneminden bahsetti. Son oturumda Mostar Gençlik Komisyon BaşkanıMuhammed Raşit Güngör“Nasıl Bir Mostar Gençlik?” sorusuna verdiği cevaplar ile katılımcılara yeni perspektifler kazandırdı.
Sosyal aktiviteye ayrılan ikinci gün Bursa gezisi yapıldı. Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Bey ve oğlu Orhan Gazi’nin kabirlerini ziyaretle başlayan gezi Bursa Ulu Camii, Mehmet Çelebi’nin kabri, Yeşil Camii ve Emir Sultan Hazretleri’nin kabrinin ziyareti ile son buldu. Günün ilk ve tekoturumunda ise Semerkand Vakfı 12. Merkez Eğitim Sorumlusu Fatih Kök, katılımcılara Mostar ve Semerkand geleneğinin köklerinden bahsetti.
Kampın üçüncü gününde Semerkand Vakfı 11. Merkez Eğitim Sorumlusu İsmail Ayaydın katılımcıları Genç-Kon, faaliyetleri ve projeleri hakkında bilgilendirdi.
Söyleşi ve seminerler dışında yapılan atölye çalışmalarında çeşitli merkezlerden gelen katılımcılar, yaşadıkları benzer sorunlara ortak fikir havuzlarında çözüm aradılar. Tespit edilen sorunların ve bu sorunlara bulunan çözümlerin sunumları kampın 3. ve 4. günü yapıldı. Kardeşlik ve dostluk ortamına sahne olan kamp bu şekilde sona erdi.
11
1. mehmet(yeşil türbe) 1 3 8 orhan gazi ziyareti

Sitemiz daha iyi kullanıcı deneyimi vermek için çerezler kullanmaktadır.