Bize Ulaşın
Mollahüsrev Mh. Taştekneler Sk. No:12
Süleymaniye Fatih/İstanbul
0216 305 04 36

10. Mostar Gençlik Şurası

10. Mostar Gençlik Şurası Ankara Semerkand Kültür Merkezinde 4-6 Eylül tarihlerinde gerçekleştirildi.
Geçtiğimiz eğitim sezonunun değerlendirildiği ve 2015-2016 Eğitim-öğretim yılına dair planlamaların yapıldığı programa illerden gelen Mostar Gençlik Gönüllüleri katıldılar.
Genç-Kon Genel Başkanı Ahmet Sözbilir’in “Hayat Boyu Eğitim” başlıklı konuşmasıyla başlayan program, Mostar Gençlik Komisyonu Başkanı Muhammed Raşit Güngör’ün “Biz Adamın Gönlünü Alırız” konuşmasıyla devam etti.
”10.Yılında Mostar Gençlik’’ panelinde ise Semerkand Tv Genel Yayın Yönetmeni Mükerrem Mete, Mostar Dergisi editörü Davut Bayraklı ve Semerkand Dergisi yazarı Mümin Münis öğrencilerle buluştular.
Panelin ardından “Gönüllülük Faaliyetleri ve Ortak Çalışmalarımız” başlıklı konuşması ile Beşir Derneği Genel Sekreteri Fatih Sarıyar öğrencilere hitap etti.
“Medeniyetin İnşâsında Öncü Nesil” başlıklı konuşmasıyla yazar Yusuf Kaplan “Fikir, oluş ve varoluş çilesi çekerek geleceği kuracak” olan gençliğin öneminden bahsetti.
Ve sahneyi sanatçı Bekir Develi “Gençlerle Bir Yıl” adlı söyleşisiyle aldı. Geçen eğitim-öğretim sezonu boyunca katıldığı Mostar Gençlik Muhabbet Buluşmalarını mizahi bir dille değerlendiren Develi, önümüzdeki sezon gerçekleştirecek olduğu “Bekir Develi Ünlü Mamülleri” programı hakkında da tiyolar verdi.
Yapılan bölgesel değerlendirme toplantılarının ardından misafirler, “Semerkand 2. Hayra Davet Şenliği”ni ziyaret ettiler.
6 Eylül Pazar günkü program ise eğitimci Turgay Fehmi Ercan’ın “Gençlik ve Eğitimin Önemi” adlı konuşmasıyla başladı. Daha sonra Mostar Gençlik Teşkilatlanma sorumlusu Onur Küçükdoğan “Yeni Dönemde Mostar Gençlik” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.
Program boyunca gerçekleştirilen grup çalışmalarında ise Mostar Gençlik Ar-Ge Ekibi çeşitli sunumlar gerçekleştirdi. Bu bağlamda Ahmet Talha Özdemir “Mostar Gençlik Yapılanması”, İsmail Vardi “Gençlik Kulüpleri ve Velilik Hizmeti” ve Muhammed Yusuf Kılıç ise “Kulüp ve Dernek Çalışmalarımız” adlı sunumlarını gerçekleştirdiler.
bekir develi (3) fehmi hoca (1) güngör (2) ismail (3) mükerrem (1) mümin (3) onur (2) sözbilir (1) yusuf kaplan (2) yusuf kılıç (2)

Sitemiz daha iyi kullanıcı deneyimi vermek için çerezler kullanmaktadır.