Bize Ulaşın
Mollahüsrev Mh. Taştekneler Sk. No:12
Süleymaniye Fatih/İstanbul
0216 305 04 36

Mostar Gençlik Gönüllüleri Kampa Doymuyor

DSC_0120
4. Tematik Gençlik Gelişim Kampları kapsamında 12-14 Şubat 2016 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilen İslami İlimler Kampı sona erdi.
İstanbul Fatih’te İstanbul Mostar Gönüllüleri Eğitim Bilim Kültür ve Sanat Derneği ve Arapça Kitap Fuarı’na gerçekleştirilen kampa Türkiye genelinde 60 üniversite öğrencisi katıldı.
DSC_0116
Kampın birinci gününde Mostar Gençlik Teşkilatlanma Sorumlusu Onur Küçükdoğan’ın kamp tanıtım ve açılış konuşması ile başlayan kamp sırasıyla Araştırmacı Mehmet İkram Cesur’un “Tasavvuf Nedir”, Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Muhammet Ayhan’ın “İslam Tarihinde Sünnetin Algılanışları”, Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Bedri Gencer’in “İslam İlim Mirasına Osmanlı Katkısı”, Hartum Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Tarık Muhammed Nur’un “Osmanlı Döneminde ve Çevresinde Eğitim”, Araştırmacı Muhammed Alaeddin Sevinç’ın “ Medrese ve İlim”, Marmara Üniversitesi araştırma görevlisi Abdullah Taha Yıldız’ın “Akademk Kariyer” konulu seminerleri ile devam etti.
DSC_0104
Kampın ikinci günü “İstanbul Kültürel Gezisi” ile başladı. Katılımcılar Beyazıt Meydanı, Süleymaniye Camii, Kanuni Sultan Süleyman Türbesi, Sultan Ahmet Camii ve diğer tarihi, kültürel yerler  ziyaret edip, hatıra fotoğrafları çekildiler.
DSC_0060
İkinci gün eğitim programları Arapça Kitap Fuarı’nda Çelebi İlahi Grubu’nun Tasavvuf Konseri ile başladı. Ardından Araştırmacı Muhammet Yusuf Güner’in “Medreselerin Önemi ve Gençlerin İlme Özendirilmesi”, Mısırlı Araştırmacı Yazar Ahmed Ferit el Mezidi’ninOsmanlı İlim Adamları’nın Arapça Eserleri” seminerleri ile kampın eğitimleri son buldu. Katılımcıların Ahmed Ferit el Mezidi’den sertifikalarını almaları ve Ahmed Ferit el Mezidi’nin duası ile kamp sona erdi.
DSC_0051 DSC_0040 DSC_0034 20160214_105230 DSC_0263 DSC_0123

Sitemiz daha iyi kullanıcı deneyimi vermek için çerezler kullanmaktadır.