Bize Ulaşın
Mollahüsrev Mh. Taştekneler Sk. No:12
Süleymaniye Fatih/İstanbul
0216 305 04 36

Tıp Kampı Sona Erdi

DSC_0044
2015 yılı Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteği ile başlayan ve bu yıl 4.’sünü gerçekleştirilen Tematik Gençlik Gelişim Kamplarından ‘’Tıp Kampı’’ 11-13 Mart 2016 tarihlerinde İstanbul Emsey Hospital’da yapıldı.
DSC_0060
Program 12 Mart günü Prof. Dr. A. Fırat Güngör’ün ‘’Nükleer Tıp’’ konuşması ile başladı. Nükleer tıp alanında yapılan çalışmalara değinen A. Fırat Güngör’den sonra Emsey Hospital Genel Müdürü Prof. Dr. Hayrettin Yekeler’in ‘’Tıp Etiği’’ konulu söyleşisi ile program devam etti. Hastane hakkında da bilgi veren Yekeler katılımlarından dolayı öğrencilere teşekkür etti ve bu programların devamını beklediğini dile getirdi.
DSC_0056
Prof. Dr. Ali Metin Görgüner ‘’Sigara’nın zararları’’ konusunda yapmış olduğu araştırmayı katılımcılarla paylaştı. Psikiyatr Dr. Orhan Karaca ‘’Doktorluk ve Kibir’’ konusu ile katılımcılara örnek bir doktor nasıl olmalı sorusunun cevabını verdi. Uzm. Dr. Ahmet Hamidi yaşamış olduğu deneyimleri İmam Hatip Lisesinden Tıp Fakültesine geçiş dönemini ve ardından yaşadıklarını ‘’Tıpta Başarının Sırları’’ konusuyla aktardı.
DSC_0037
Program Prof. Dr. Serdar Bedii Omay’ın ‘’Dünyadaki Farklı Tıp Ekolleri’’ konusuyla devam etti. Programın öğleden sonraki bölümünde Hayatın Kalbi Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Muhammed Hamza Müslümanoğlu’nun ‘’Tıpta Kariyer’’ konusunda öğrencilerle hasbihali ardından programın seminer kısmı tamamlandı ve sertifika takdimi yapıldı. Programın ikinci günü ise İstanbul gezisi ile son buldu.
DSC_0095

DSC_0080

Sitemiz daha iyi kullanıcı deneyimi vermek için çerezler kullanmaktadır.