Bize Ulaşın
Mollahüsrev Mh. Taştekneler Sk. No:12
Süleymaniye Fatih/İstanbul
0216 305 04 36

Temsilci Gençler 2016 Programı Kapsamında Mostar Gençlik Gönüllüleri Ankara’da

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle “Temsilci Gençler 2016” programı kapsamında Mostar Gençlik Gönüllüleri’nden Mostar Gençlik Dernekleri Federasyonu Kurumsal İletişim Koordinatörü Muhammed Yusuf Kılıç ve Aksaray Mostar Gençlik Gönüllüleri İl Sorumlusu Sabri Mutlu illerini temsilen bakanlığın programına katıldılar.

Türkiye’den gelen 81 il temsilcisi ve KKTC den gelen temsilcilerle, programın ilk gününde Gençlik Haftası açılışı için Gençlik ve Spor Bakanı ile birlikte Anıtkabir ziyareti yapıldı. Akabinde 1. TBMM, 2. TBMM ve Beypazarı gezisi düzenlendi.

Programın ikinci gününde Gençlik ve Spor Bakanlığında düzenlenen Gençlik Merkezleri arası Türk Müziği Yarışması Finali’ne katılım sağlandı.

Programın üçüncü günüde başta Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Akif Çağatay Kılıç, Bakan Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın, Müsteşar Faruk Özçelik, Müsteşar Yardımcıları, Genel Müdürleri Daire Başkanlarının ve Türkiye’nin 81 ilinden gelen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlerinin katılımları ile gençler Ato Congresium da düzenlenen Gençlik Merkezleri Günleri açılışına katıldı. Bekir Develi’nin sunumlarıyla gerçekleşen programda Murat Kekilli konseri, Veysel Çelikdemir Kum Sanatı Gösterisi ve Gençlik Merkezi arası Türk Müziği Yarışması birincilerinin konseri gerçekleştirildi. Program Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın konuşmaları ve hediye taktimi ile son buldu. Programdan sonra gençler başta Hacı Bayram Veli Hz. ziyareti olmak üzere; Ulucanlar Cezaevi, Taceddin Dergâhı ve Muhsin Yazıcıoğlu’nun kabrini ziyaret ettiler.

aaa

Programın dördüncü gününde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Sayın İsmail Kahraman’ın kabulü ve Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Akif Çağatay Kılıç’ın kabulleri gerçekleştirildi. Kabuller de Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç gençlerle sohbet niteliğinde bir söyleşi gerçekleştirdi. Akabinde ise katılım sağlayan gençlere tek tek hediyelerini takdim etti.

aaaa

Programın beşinci gününde Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu Çankaya Köşkü’nde gençleri misafir etti. Program mahiyeti itibari ile Sayın Davutoğlu’nun Çankaya Köşkü’nde ki son misafirleri olması programda duygusal anlar yaşanmasına sebep oldu. Davutoğlu gençlere nasihatler de bulundu. Program hediye takdimi ve aile fotoğrafı çekimleri ile son buldu. Programın devamında, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gençleri Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlediği “Gençlik Resepsiyonunda” ağırladı. Gençliğe nasihatlerde bulunan Erdoğan konuşmalarından sonra bütün masaları gezerek gençlerle tek tek ilgilenip hasbihal etti.aaaaa

Sitemiz daha iyi kullanıcı deneyimi vermek için çerezler kullanmaktadır.