Bize Ulaşın
Mollahüsrev Mh. Taştekneler Sk. No:12
Süleymaniye Fatih/İstanbul
0216 305 04 36

İslamî İlimler Yaz Kampı SonaErdi

_DSC3514
Mostar Gençlik Federasyonu ve İlahiyat Akademisi ortaklığıyla İstanbul / Ümraniye Özel Şafak Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdunda gerçekleştirilen ve Prof. Dr. Kemal Yıldız, Doç. Dr. Dilaver Selvi, Yrd. Doç. Dr. Muhammed Ayhan, Dr. Hüseyin Okur, Dr. Mustafa Bahadıroğlu, Halidi Maarif Kurumları Eğitim Koordinatörü Raci Alkış, yazar Yusuf Kaplan, yazar Yakup Alarçin, yazar Abdurrahman Mıhçıoğlu ve yazar Muhammed Çevik, yazar Mümin Munis, Abdurrahman Tekin, Seyyid Adnan Berzenci  gibi alanında uzman eğitimcilerin katıldığı “İslamî İlimler Kampı” 1 Ağustos – 4 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirildi.
IMG-20160830-WA0007
Türkiye genelinden 40 öğrencinin katıldığı kamp gerek ders gerekse de sosyal aktivite yönünden dolu dolu geçti. Katılımcılar beş haftalık kamp süresi boyunca temel sarf, nahiv kaideleri, Arapça metin okuma, hadis usulü, siyer, fıkıh, tefsir, uygulamalı din eğitimi gibi birçok dersin eğitimini aldılar. Sosyal etkinlikler, kültürel ve tarihi geziler ve yazarlarla yapılan söyleşiler ise programa ayrı bir tat kattı.
DSC_0204
İlahiyat fakültelerinde okuyan öğrencileri, geleneksel eğitim programında okutulan temel ilmi bilgilerle güçlendirmek, İslam ilimlerini doğrudan asli kaynaklarından elde edebilecek seviyeye ulaştırmak için gerçekleştirilen kamplarımız devam edecektir.
DSC_0255 _DSC3505 P_20160901_214328

Sitemiz daha iyi kullanıcı deneyimi vermek için çerezler kullanmaktadır.