Bize Ulaşın
Mollahüsrev Mh. Taştekneler Sk. No:12
Süleymaniye Fatih/İstanbul
0216 305 04 36

Gençliğin Nabzı “11. Mostar Gençlik Şurası”nda Attı

_dsc3806
Mostar Gençlik Federasyonu tarafından düzenlenen ve bu yıl 11. gerçekleştirilen Mostar Gençlik Şurası, 170 il / ilçe Mostar Gençlik sorumlusunun katılımıyla Biltek Okulları Halkalı Kampüsünde 30 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirildi.
_dsc3629
Sunuculuğunu televizyon programcısı Mikail Şimşek’in yaptığı 11. Mostar Gençlik Şurası, GENÇ-KON Genel Başkanı Ahmet Sözbilir’in açılış konuşmasıyla başladı. Sözbilir konuşmasında kardeşliğin önemine vurgu yaparak dönem boyunca yapılacak faaliyetlere ve bu faaliyetleri gerçekleştirmek için herkesin görev alması gerektiğine vurgu yaptı.
_dsc3711 _dsc3701
Başbakanlık Başdanışmanı Dr. Savaş Barkçin “Biz ve Dünya” isimli konuşmasında insanın yöneten iki merkez olduğunu ve bunların beyin ve kalp olduğunu belirterek İslam dünyasının bu iki merkezin hakkını vermesi gerektiği ve bu uğurda gençlerin var gücüyle çalışmasının ise elzem olduğundan bahsetti.
_dsc3720
“Dünya’ya Sivil Toplum Kuruluşları Üzerinden Bakmak” panelinde söz alan Beşir Derneği Genel Başkanı Yrd. Doç. Dr. Cevdet Şanlı, UKBA Genel Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Yıldırım ve Mostar Gençlik Federasyonu Başkanı M.Raşit Güngör dünya çapında gerçekleştirilen iyilik hareketleri ve gönüllülük çalışmalarından bahsetti.
_dsc3823
_dsc3846
Öğleden sonra gerçekleşen “Yeni Şeyler Söylemek Lâzım: Yazarın Masası” panelinde ise yazar Davut Bayraklı ve şair Sulhi Ceylan yeni çıkan kitapları bağlamında gençlerle sohbet ettiler. Söyleşinin sonunda ise yazarlar kitaplarını imzaladı.
_dsc3874
Günün son programı olan “Serbest Kürsü: Sorun Yok Ama Bir Sorum Var” grup çalışmalarında katılımcıların illerinde yaşadıkları sorunlar ve çözüm yolları konuşuldu.
_dsc3853
15 Temmuz şehitleri için Mostar Gençlik Gönüllüleri’nin okuduğu hatim ise programa ayrı bir mana kattı.
img_1169
2 Ekim Pazar günü Kasr-ı Arifan’da kılınan sabah namazı ile başlayan program Okçular Vakfı ziyareti ile devam etti. Daha sonra Mostar Gençlik Federasyonu Başkanı M. Raşit Güngör; “Bir Medeniyet Tasavvuru: Mostar Gençlik” adlı sunumunda üniversitelerde gerçekleştirilecek programlar, ideal öğrenci tanımından bahsetti ve son olarak da Mostar Gençlik’in yeni logo tanıtımını gerçekleştirdi.
_dsc3901
_dsc3957
Mostar Gençlik Teşkilatlanma Koordinatörü M. Yusuf Kılıç “Mostar Gençlik Çalışmaları” sunumunda yeni dönemde gerçekleştirilecek Mostar Gençlik söyleşileri, Muhabbet Buluşmaları, Tematik Kamplar, Fetih ve Gençlik Buluşması, gönüllülük projeleri ve kısa film yarışması gibi ülke genelinde gerçekleştirilecek çalışmalardan bahsetti.
Program sertifika töreni ile sona erdi.

Sitemiz daha iyi kullanıcı deneyimi vermek için çerezler kullanmaktadır.