Bize Ulaşın
Mollahüsrev Mh. Taştekneler Sk. No:12
Süleymaniye Fatih/İstanbul
0216 305 04 36

Tematik Gençlik Gelişim Kampları Sona Erdi

Mostar Gençlik Federasyonu bünyesinde her yıl düzenlenen Tematik Gençlik Gelişim Kampları 2018 yılı programları sona erdi. 23 – 27 Ocak 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen Okur Kampıyla başlayan Tematik Kamplar 14 – 15 Nisan tarihlerindeki Sanat ve Estetik, Eğitim Bilimleri ve Liderlik kamplarıyla tamamlandı.
14 Nisan Cumartesi günü Üsküdar Fikir Sanat Merkezinde gerçekleştirilen Sanat ve Estetik Kampı, şair – yazar Savaş Şafak Barkçin’in “Gelenekten Geleceğe Sanat ve Estetik Anlayışımız” sunumuyla başladı. Ardından Semerkand Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Sabahattin Aydın ile “Sanat ve Estetik Kime Lazım?” sorusuna cevap arandı. Sonraki oturumlarda ise sanat yönetmeni İsra Ebubekir Nalbant ile “Algıda Sadelik”, Türk Mutfağı Ajansı Bşk. İbrahim Güler ile “Estetiği Reklama Hapsedenler”, görsel iletişim tasarımcısı Abdullah Karaca ile “Süjeyi Uyandırmak” söyleşileriyle devam etti ve son olarak şair – yazar Bülent Ata ile “Drama ve Estetik” söyleşisiyle tamamlandı.


Aynı gün İstanbul Mostar Gönüllüleri Derneği’nde gerçekleştirilen Eğitim Bilimleri Kampı Mostar Gençlik Genel Başkanı Muhammet Raşit Güngör’ün “Eğitimden Murat Ne?” söyleşisiyle başladı. Ardından Prof. Dr. Selahattin Turan “Yarınki Türkiye ve Nurettin Topçu’nun Maarif Davası” ve İdris Topçuoğlu “Eğitime Adanmış bir Ömür: Mahir İz” başlıklı söyleşiler gerçekleştirdi. Kampta son olarak Dr. Hasan F. Atasagun ile “Müzakere Usulleri” başlığı altında “12 Kızgın Adam” filmi seyredildi ve okuması yapıldı.


15 Nisan Pazar günü ise Üsküdar Fikir Sanat Merkezinde “Sıvıların Kaldırma Kuvveti ve Liderlik” başlığıyla Liderlik kampı düzenlendi. Program Üsküdar Bld. Gençlik ve Spor Hizmetleri Mdr. Yakup Öksüz’ün “Kamuda Gençlik Liderliği” söyleşisiyle başladı. Ardından İstanbul Medeniyet Üniversitesi Genel Sekreteri Doç. Dr. M. Lütfi Arslan ile “Öz Liderlik” ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesinden Yrd. Doç. Dr. Hakan Dulkadiroğlu ile “Gençlik ve Gelecek” söyleşileri gerçekleştirildi.

2018 yılı Tematik Gençlik Gelişim Kampları kapsamında; Okur Kampı, Tıp, Bilişim, Mühendislik, İktisadi ve İdari Bilimler, Yapı Bilimleri, İslami İlimler, Medya, Sanat ve Estetik, Eğitim Bilimleri ve Liderlik Kampları gerçekleştirildi. Kamplara farklı üniversitelerden yüzlerce öğrenci katıldı. Gençler, bu tarz faaliyetlerin hem sosyal hem akademik manada gelişimlerine katkı sunduğunu belirterek önümüzdeki yıl tekrar katılmak istediklerini belirttiler.

Sitemiz daha iyi kullanıcı deneyimi vermek için çerezler kullanmaktadır.