Bize Ulaşın
Mollahüsrev Mh. Taştekneler Sk. No:12
Süleymaniye Fatih/İstanbul
0216 305 04 36

İslamî İlimler Yaz Kampı Sona Erdi


İlahiyat öğrencileri için Dudullu Özel Nizamiye Akademi Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdunda gerçekleştirilen ve Prof. Dr. Kemal Yıldız, Doç. Dr. Dilaver Selvi, Yrd. Doç. Dr. Muhammed Ayhan, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Gayretli, Dr. Hüseyin Okur, Selim Uğur, Şemseddin Bektaşoğlu, Siraceddin Önlüer, M. Emin Demiryent gibi alanında uzman eğitimcilerin katıldığı “İslamî İlimler Kampı” 7 Eylül’de sona erdi.

Türkiye genelinden 30 öğrencinin katıldığı kamp gerek ders gerek de sosyal aktivite yönünden dolu dolu geçti. Katılımcılar beş haftalık kamp süresi boyunca temel sarf, nahiv kaideleri, tasavvuf, akaid, Arapça metin okuma, hadis usulü, İslam medeniyet tarihi, fıkıh, tefsir, medya Arapçası gibi birçok dersin eğitimini aldılar. Sosyal etkinlikler, kültürel ve tarihi geziler ve yazarlarla yapılan söyleşiler ise programa ayrı bir tat kattı.

İlahiyat fakültelerinde okuyan öğrencileri, geleneksel eğitim programında okutulan temel ilmi bilgilerle güçlendirmek, İslam ilimlerini doğrudan asli kaynaklarından elde edebilecek seviyeye ulaştırmak için gerçekleştirilen kamplarımız devam edecektir.

Sitemiz daha iyi kullanıcı deneyimi vermek için çerezler kullanmaktadır.