Bize Ulaşın
Mollahüsrev Mh. Taştekneler Sk. No:12
Süleymaniye Fatih/İstanbul
0216 305 04 36

Dolu Dolu Bir Okur Kampı


Mostar Gençlik Tematik Kamplar bağlamında “3. Okur Kampı”, 24-30 Ocak 2020 tarihleri arasında Ümraniye Şafak Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu’nda, Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelen 45 üniversite öğrencisinin katılımı ile gerçekleştirildi.
Programda gün boyu belirlenen kitapları okuyan katılımcılar, akşamları kitapların yazarları ile biraraya geldi.
Gençlik Hizmetleri Koordinatörü İbrahim Halil Aslan ve Mostar Gençlik Koordinatörü Sıddık Kaya’nın tanışma ve bilgilendirme toplantısı ile başlayan program Sezai Karakoç belgesi izlenmesi ile devam etti.
Kamp boyunca her gün birbirinden değerli bir yazar ağırlandı.
Yazar Yusuf Kaplan ile  “100 kitaplık okuma listesi” başlığı ile yayınladığı kitap listesi hakkında verimli bir söyleşi gerçekleştirildi.
Şair, yazar ve öğretim üyesi Ahmet Murat Özel, “Kuşlarla Sohbetin Şartları” kitabının hikâyesini ve neden yazdığını anlattı. Ayrıca çalışma alanı olan, mağrip bölgesindeki tasavvuf ve tarikatlar hakkında konuştu.
Mostar Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ali Sözer, derginin Şubat 2020 sayısının dosya konusu olan “Anadoluyu Yoğuran Eserler” üzerinde derinlemesine incelemelerde bulundu.
Cins Dergisi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Kılıçarslan “Kara Dursun ve Diğer Ankara Söylenceleri” kitabının hikâyesini ve kendi yazı hayatının nasıl başladığını anlattı.
Yazar, şair Savaş Ş. Barkçin, Ankara’nın küçük bir semtinden başlayan ve son kitabı “Osmanlı Aklı”na kadar olan hikâyesini samimi bir üslupla katılımcılar ile paylaştı.
Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şube Başkanı yazar Mahmut Bıyıklı, “Yaşayan Hatıralar” isimli, yaptığı söyleşilerin toplandığı kitabındaki hatıraları katılımcılarla paylaştı. Ayrıca Osmanlı’dan günümüze Türkiye siyasi tarihini önemli olaylar çerçevesinde izah etti.
Son gün İstanbul gezisiyle ve muhabbet gecesi ile program sona erdi. Katılımcılara ve programda emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Sitemiz daha iyi kullanıcı deneyimi vermek için çerezler kullanmaktadır.