Bize Ulaşın
Mollahüsrev Mh. Taştekneler Sk. No:12
Süleymaniye Fatih/İstanbul
0216 305 04 36

Çevrimiçi Staj Yapmak İster misin?


Pandemi şartları nedeniyle üniversitelerimiz ve mesleki yeterliliklerimiz adına yapmış olduğumuz faaliyetlerden uzak kaldık. Fakat bu süreçte “araya giren mesafeler engel değildir” bakış açısıyla, Mostar Gençlik olarak gençlerin ilgilendikleri alanlara dair çevrimiçi çalışmalara dâhil olmalarına destek olmaya çalıştık.
Şimdi ise gençler için yeni bir davetimiz var.
Pandemi şartlarını göz önünde bulundurarak, çevrimiçi stajlar ile gençlerin kendi alanlarındaki tecrübelerini arttırmalarına, uzaktan çalışma aracılığıyla iş pratiklerini geliştirmelerine destek olmak istiyoruz.
Bu doğrultuda başta Mostar Gençlik bünyesinde olmak üzere, iletişim halinde olduğumuz kurum ve kuruluşlarda çevrimiçi staj imkanlarını tesis etmeye çalışacağız. Kendi alanıyla ilgili yetkinliklerini geliştirmek isteyen, teorik bilgilerini pratiğe dönüştürmek isteyen gençlerin başvurularınızı bekliyoruz.
Başvuru Koşulları
* Lisans seviyesinde öğrenimine devam etmek, lisansüstü çalışmalar yapmak veyahut mezun olalı en çok bir yılın geçmiş olması.
* Çevrimiçi staj çalışmasına yeterli derecede vakit ayırabilecek olmak.
* Başvuru formunu doğru bir şekilde doldurmak.
Hangi Bölümlerden Başvuru Yapılabilir?
Çevrimiçi staj çalışması için herhangi bir bölüm ve kontenjan sınırlaması bulunmamaktadır. Dikkat edilmesi gereken husus, başvuru yapacakların çalışma alanları ile ilgili yetenek ve becerilerini doğru bir şekilde aktarmalarıdır.
Örneğin; başvuru formunu doldururken kendi alanı ile ilgili çalışmalara yer verme önemliyken, bununla beraber bildiğiniz bir yazılım programı, bölümünüze dair farklı bir yeteneğiniz, yönettiğiniz bir proje vb. ek bilgileri bizimle paylaşmanız, staj imkanını genişletecektir.
Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
* Mostar Gençlik, çevrimiçi staj çalışması ile gençler ve ilgili kurumlar arasında bir köprü vazifesi konumundadır. Bu sebepten kurumların çalışma biçimi, çalışma saatleri ve değerlendirmeleri farklılık gösterilebilir.
* Başvuru formunu dolduran stajyer adaylar için bir ön değerlendirme yapılacak olup, adaya ait bilgiler ilgili kurumlara yönlendirilecektir. Söz konusu kurumlar stajyer adayın başvurusunu değerlendirecek, olumlu bir sonuç olması halinde, aday ile kurum iletişime geçecektir.
* Çevrimiçi staj çalışmasında başvuruların çok farklı alan ve bölümlerden gelmesi, stajyer arayan kurumların ise bu denli geniş bir yelpazeye hitap edebilecek olmaması gibi durumlarda, Mostar Gençlik her başvuru yapan için kesin olarak bir staj imkânı oluşturacağı garantisini verememektedir.
 
Başvuru için tıklayınız: https://bit.ly/37aEf9f

Sitemiz daha iyi kullanıcı deneyimi vermek için çerezler kullanmaktadır.