Bize Ulaşın
Mollahüsrev Mh. Taştekneler Sk. No:12
Süleymaniye Fatih/İstanbul
0216 305 04 36

15. Mostar Gençlik Şûrâsı

15. Mostar Gençlik Şûrâsı 21-24 Ekim tarihleri arasında Buhara Evleri’nde gerçekleştirildi.

Sunumlar, seminerler, oturumlar ve çeşitli sosyal etkinliklerin gerçekleştirildiği şûrâda, gençler yeni eğitim-öğretim dönemi faaliyet planını da hazırladılar.
Üniversite Koordinatörümüz İbrahim Halil Aslan açılış konuşması ile başlayan şûrâ, S. M. Hüseyin Kadıoğlu’nun “Varlık Sebebimiz” söyleşisi ile devam etti.
Daha sonra GENÇKON Genel Başkanı Ahmet Sözbilir, “Emanete Sahip Çıkma”nın önemi ile ilgili bir konuşma gerçekleştirdi ve sahneyi “Hoşça Bak Zâtına” başlıklı sunumu için üniversite Koordinatörümüz İbrahim Halil Aslan’a bıraktı.
Teşkilat Sorumlumuz Hüseyin Tayyip Gündüz’ün “Ben’den Biz’e – Birlikte Hareket Etmek” ve Üniversite Koordinatör Yardımcımız Ömer Faruk Söylemez’in, “İnanç ve Ahlak Eğitimi” sunumlarının ardından Semerkand Şirketler Grubu IT Koordinatörü Ahmet Raşit Taşçı “Semerkand’da Dijital Dönüşüm” başlıklı konuşmasını gerçekleştirdi.
Mostar Dergisi Yayın Yönetmeni Ali Sözer’in, “Gençliğin Köprüsü Mostar Dergisi” sunumu ile günün son oturumu gerçekleştirilmiş oldu.
22 Ekim Cuma günü etkinlikleri “Oryantasyon Toplantıları” ile başladı.
Mimar Faysal Abdullah ve Mimar Nurullah Bulut ve Mehmet Batı ile Medeniyet Tasavvuru oturumu gerçekleştirdik.
23 Ekim Cumartesi günü Yıllık Faaliyet Planı Çalıştayımız ile şûrâya başladık.
Eğitimci T. Fehmi Ercan, “Her Daim Sefere” diyerek yolda olmanın önemini vurguladı. Ve son olarak ise “Toprak Ol Bağrında Güller Açsın” sunumu ile Biltek Okulları Üsküdar Kampüsü Anadolu Lisesi Müdürü M. Raşit Güngör sahne aldı.
Türkiye’nin dört bir tarafından gelen konuklarımıza ve programımıza katkı sağlayan herkese teşekkür ederiz.
“Biz sevdik âşık olduk, sevildik mâşuk olduk,
Her dem yeni dirlikte, bizden kim usanası.”
#BirMedeniyetTasavvuru

Sitemiz daha iyi kullanıcı deneyimi vermek için çerezler kullanmaktadır.