Bize Ulaşın
Mollahüsrev Mh. Taştekneler Sk. No:12
Süleymaniye Fatih/İstanbul
0216 305 04 36

Bilişim Kampı


 
Bilişim Kampı
2013’ten bugüne hız kesmeden devam eden tematik gençlik kamplarında bilişim kulübü olarak bu yıl Kişisel Veri Güvenliği ve Siber Güvenlik başlığını ele alıyoruz.
İlk oturumumuzda “veri” kavramının mahremiyet açısından önemini, verilerin alınma, işlenme ve el değiştirme süreci, mesajlaşma ve sosyal medya uygulamalarının hangi verileri ne şartlarda aldığı, bu verileri alırken mahremiyeti ne kadar ihlal ettiği vb. konuları işlenecektir.
İkinci oturumumuzda ise verilerimizi güvende tutmak için yapılması ve yapılmaması gerekenlerden, verilerin hangi yöntemlerle ve nasıl korunabileceğinden bahsedilecek ve örneklerle somutlaştırlacaktır.
Son oturumumuzda  verilerin Deep learning(derin öğrenme)’le sınıflandırılma, işlenme ve anlamlı hale getirilme aşamaları örnekler üzerinden incelenecektir.
Tüm bu konuları merak ediyor ve bu konularda bilgi sahibi olmak istiyorsan sende bize katıl!
Oturum Başlıkları ve Konuşmacılar

  1. Oturum

Veriler Elden Gidiyor / Mahir Yüksel (CTO-Deepcase)

  1. Oturum

Sahip Çıkalım Verilere  / Abdullah Kuloğlu (Siber Güvenlik Uzmanı)

  1. Oturum

Deep Learning ile Veri İşleme / Onurcan Kurban (ARGE Uzmanı, Müh.)
 
 
BAŞVURU FORMU

Gençlik ve Spor Bakanlığı 2014 Yılı Gençlik Projeleri kapsamında desteklenen Tematik Gençlik Gelişim Kampları Projesi kapsamında gerçekleştirilen “Bilişim Kampı” 21-22 Mart 2015 tarihlerinde Süleymaniye’deki Mostar Gençlik Federasyonu’nda gerçekleştirildi.
İki gün süren kampta katılımcılara bilişim ile ilgili merak edilen konular üzerine seminerler verildi. Kampın birinci gününde Yrd. Doç. Dr. Haldun Narmanlıoğlu“Sanal Cemaatler”, Arş. Gör. Ömer Faruk Özcan “Sosyal Tv” ve “Nesnelerin İnterneti”, Doç. Dr. Uğur Atan  ise “İnternet Dünyasında Grafik” üzerine seminer verdi.
Kampın ikinci günü gezi programı ile başladı. Süleymaniye Camii ve Kanuni Sultan Süleyman’nın kabri ziyareti, Sultanahmet Camii ve meydanı, Gülhane Parkı,  Beyazıt Meydanı ve tarihi mekânlarının gezilmesinin ardından iki günlük “Bilişim Kampı” sona erdi.
Kamp sonunda katılımcılara sertifikaları Mostar Gençlik Federasyonları Başkanı Muhammed Raşit Güngör ve Bilişim Kampı sorumlusu M. Furkan Albayrak tarafından takdim edildi.
DSC_0035 DSC_0059 DSC_0107 DSC_0151

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemiz daha iyi kullanıcı deneyimi vermek için çerezler kullanmaktadır.